Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Saia Agrobotics wint Innovatieprijs Regio Foodvalley 2023

Saia Agrobotics uit Wageningen heeft woensdagavond de Innovatieprijs Regio Foodvalley 2023 gewonnen met een bijzondere oplossing voor personeelstekorten in de glastuinbouw. Zij sturen niet robots de jungle in, maar halen de plant naar de robot.

“Zoals een auto in de wasstraat, zo gaat het ook met de plant in ons robotconcept”, legde Ruud Barth namens de robotontwikkelaar deze zomer uit.

De Innovatieprijs Regio Foodvalley zet de mooiste innovaties én de ondernemers die ze ontwikkelden in de schijnwerpers. De jaarlijkse prijzen werden voor de derde keer uitgereikt. De winnaars ontvingen hun awards op 11 oktober tijdens een bijeenkomst op de WUR Campus in Wageningen, bijgewoond door zo’n 200 ondernemers uit de regio.

Alle prijswinnaars

Juryprijs
De juryprijs ging naar Saia Agrobotics uit Wageningen. Dat bedrijf werkt al twintig jaar aan oplossingen voor de glastuinbouw, een sector die door klimaatverandering en bevolkingsgroei wereldwijd steeds groter wordt. Maar er zijn steeds minder mensen die het zware werk willen doen. Saia heeft hiervoor een disruptieve manier gevonden. Door de plant naar de robot te halen, kan die alles zien en overal bij. “Wij werken al heel lang onder de radar. Door het winnen van de Innovatieprijs kunnen we laten zien dat we een goede oplossing in handen hebben. Het lijkt complex, maar de basis is simpel”, zeggen Lianne Scholtens en Ruud Barth van Saia Agrobotics.

Begin 2024 moet er proefkas van Saia staan. Dan zal meer duidelijk worden.

Bron: Regio Foodvalley

Voor meer informatie:
Ruud Barth
Saia Agrobotics
+31 (0)317 700 205
www.saia-agrobotics.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer