In week 34 kwamen de komkommers op Duitse groothandelsmarkten uit eigen land, Nederland en België. In Frankfurt was ook de eerste Spaanse aanvoer te zien, maar de kwaliteit overtuigde de klanten niet. Dat stellen marktanalisten van BLE in een weekupdate.
Over het geheel genomen was de beschikbaarheid toegenomen. De interesse bleef echter op het niveau van de week ervoor. Handelaren waren dus vaak gedwongen om kortingen te geven als ze grotere voorraden wilden vermijden. Alleen Keulen meldde stijgende prijzen, vooral voor Nederlandse en Belgische partijen.
Minikomkommers kwamen eveneens uit Duitsland, Nederland en België. De aanvoer was enigszins beperkt, waardoor de noteringen over het algemeen opwaarts neigden.
© BLE
Klik hier voor het volledige markt- en prijsrapport
Sla
Voor ijsbergsla overheerste de Duitse aanvoer de Nederlandse. Het was rustig in de handel. De prijsnoteringen ontwikkelden zich verschillend.
Tomaten
Net als in voorgaande weken domineerden Nederlandse en Belgische partijen. Over het algemeen kon de vraag de beschikbaarheid niet altijd bijhouden. Prijsverlagingen waren daarom aan de orde van de dag om grote overschotten te voorkomen.
Paprika
Nederlandse en Poolse aanvoer domineerde, waarbij de laatste steeds meer op de voorgrond trad. Omdat ze goedkoper waren dan de concurrentie, wekten ze zeker interesse.
Bron: BLE