Het courgetteseizoen staat op het punt van start te gaan in Almería, waar het areaal van deze groente over het algemeen iets kleiner is dan vorig jaar.
"Eind augustus/begin september zullen we de eerste courgettes oogsten en op de markt brengen", zegt José Luis Escobar van Berdea, een specialist in de courgetteteelt en bekend om het merk King Courgette. "In het begin zullen we maar kleine hoeveelheden beschikbaar hebben, maar vanaf oktober worden dat meteen consistente volumes."

Het courgette-areaal in Almería is afgenomen. "We zien dat er telers zijn die courgette links laten liggen vanwege de stijging van de kosten, vooral die van arbeid, want dat is toch een belangrijke factor in de teelt van deze groente. Ze zijn doorgaans overgestapt op tomaten of komkommers", legt de teler en exporteur uit.
"Omdat we courgettespecialisten zijn, weten we echter hoe we de middelen het meest efficiënt kunnen inzetten. Daarom behouden onze telers-partners meestal hun teeltplanning. Dit jaar denken we te kunnen rekenen op ongeveer 150 hectare. Dat zou dan hetzelfde areaal zijn als vorig jaar", vertelt José Luis Escobar.

Samen met de hoge temperaturen vormt de droogte deze zomer een uitdaging voor veel teeltgebieden in Spanje, maar volgens de teler heeft het gebied van Las Norias de Daza, in Almería, voorlopig geen gebrek aan water.
Courgette zal naar verwachting van stabiele prijzen kunnen genieten, net als vorig jaar. "Vorig seizoen waren de courgetteprijzen stabieler dan die van andere kasgroenten. We verwachten een stabiel jaar, zowel qua opbrengst als qua prijzen, en we hopen dat de retail begrijpt wat de stijging van de arbeidskosten voor ons telers betekent", vervolgt hij.

"Vorig jaar was er in september heel wat plaagdruk, met name bladluizen, wegens de hitte, zowel in de conventionele als biologische teelt, maar dit jaar lijkt de situatie beter onder controle te zijn. Ook het New Delhi-virus lijkt beheersbaar dankzij het feit dat er de afgelopen twee seizoenen rassen zijn geplant die resistent zijn tegen deze ziekte", besluit José Luis Escobar.
Voor meer informatie:
Berdea SAT
José Luis Escobar Jiménez (Spanje)
[email protected]
José Luis Escobar Castañeda (VK)
[email protected]
Rocío Escobar Castañeda (Frankrijk)
[email protected]
Pieter de Jong (verkoopkantoor Nederland)
[email protected]