Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nederland heeft aandeel van 16% in Duitse invoer van groenten en fruit

Duitsland importeerde vorig jaar 6,2 miljoen ton fruit en bijna 4,9 miljoen ton groenten. Daarvan kwam 26% uit Spanje. Volgens het Federaal Bureau voor de Statistiek Destatis werd er in 2022 ongeveer 1,6 miljoen ton fruit en 1,3 miljoen ton groenten uit Spanje ingevoerd. Nederland is na Spanje de tweede belangrijkste leverancier met een aandeel van 16%. Er ging 300.000 ton fruit, 1,5 miljoen ton groenten vanuit Nederland richting Duitsland.

Tegenover een invoer van bijna 4,9 miljoen ton aan groenten staat een Duitse export van 2,8 miljoen ton. Voor fruit is Duitsland nog veel sterker afhankelijk van invoer. Tegenover de invoer van 6,2 miljoen ton staat een export van circa 800.00 ton per jaar. Voor veel soorten fruit die worden ingevoerd is het klimaat in Duitsland niet geschikt om ze in eigen land te telen.

Bron: Destatis/ Agriholland

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer