U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Latente warmte terugwinnen via ontvochtiging

Op het EnergiekEvent in juni gaven de Wageningse onderzoekers Marcel Raaphorst en Feije de Zwart een presentatie over ontvochtingsmethoden en de mogelijkheden hiermee latente warmte uit vochtige kaslucht terug te winnen. Nu de prijzen voor energie structureel zijn gestegen, neemt het belang van energiezuinig telen, en daarmee van warmteterugwinning, duidelijk toe. Kas als Energiebron geeft inzicht in welke systemen er zoal zijn en wat de plussen en minnen zijn.

Raaphorst adviseert telers die hun vochtbeheersing naar een hoger plan willen tillen en daarbij ook warmtewinning te overwegen om zich breed te oriënteren. “Het besparingspotentieel, de benodigde investeringen en de terugverdientijd zijn sterk afhankelijk van de complexiteit van het systeem en van de prijsontwikkelingen op de energiemarkt."

Meer over de presentatie is hier te lezen bij Kas als Energiebron.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer