Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Meer energie-oogst in start fossielvrije paprikateelt mogelijk

Het project ‘Paprika weerbaar richting fossielvrij’ bij Delphy Improvement Centre laat tot dusver goede resultaten zien. Het gewas ontwikkelt goed en de gewasgezondheid en plaagdruk zijn goed onder controle. Hoewel de energie input fors is verlaagd, liggen op dit vlak nog wel wat uitdagingen, deelt Bas Oudshoorn van het Delphy Improvement Centre in een update op Kas als Energiebron.

Het streven in de proef, waarin zonder 'buis' wordt geteeld en de etmaaltemperatuur 'lager dan normaal' gehouden wordt, was om maximaal 10m3/m2 aan gas-equivalenten te gebruiken tijdens dit project. De overgebleven benodigde energie moet op een duurzame manier worden opgewekt. Dit wordt gedaan door middel van actieve ontvochtiging, waarbij latente warmte uit de kaslucht wordt gewonnen.

Het gasdoel is niet gehaald. "Momenteel is er 12,6m3/m2 gebruikt, maar we zien nog voldoende mogelijkheden om meer energie te besparen in de eerste weken van de teelt. De hoeveelheid geoogste energie ligt op 10,6m3/m2. De netto energie-input ligt daarmee op 2 m3/m2 en deze blijft zakken. Om dit in de praktijk te realiseren is het wel nodig om over een langetermijnopslag te beschikken."

Lees hier de hele update.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer