Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
VBT-cijfers week 31

Geen bijzondere kasgroenteprijzen, net als het zomerweer

Met de afgelopen twee weken matig zomerweer is er ook sprake van matige tomatenprijzen. Bij het VBT kwam de middenprijs voor zowel los als tros niet boven het vijfjarig gemiddelde uit. Sinds eind juni ligt de prijs hier al onder.

De komkommerprijs bij de veilingen van het Verbond van Belgische Tuinbouwcoöperaties dook in week 29 en 30 ook (weer) onder het vijfjarig gemiddelde. Week 31 liet herstel zien, tot een middenprijs van 36 eurocent per stuk. Nipt ondergemiddeld nog altijd.

Ondergemiddeld waren ook lange tijd de paprikaprijzen bij het VBT, al steeg de prijs over de hele linie juist vorige week tot net boven het vijfjarig gemiddelde. Dat was voor het eerst sinds week 25. Vooral de prijs van gele paprika's bij het VBT laat een flinke prijsstijging zien.

De middenprijs voor aardbei ligt al enkele weken wel ruim boven het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar.

Alle cijfers zijn hier na te kijken: www.vlaanderen.be/landbouwcijfers.

Gerelateerde artikelen → Zie meer