Philip Morris, de internationale tabaksgigant, neemt het Israëlische bedrijf Syqe Medical over in een deal die kan oplopen tot 650 miljoen dollar. Dat deelt Calcalist. Het belangrijkste product van Syqe is een inhalator met dosering voor pijnbestrijding met behulp van medische cannabis.
De deal bestaat uit verschillende stappen. Philip Morris zal in eerste instantie 120 miljoen dollar investeren om het proces van het verkrijgen van goedkeuring van de FDA voor de inhalator van Syqe te ondersteunen. Als de goedkeuring wordt verkregen na het doorstaan van klinische tests, zal Philip Morris overgaan tot de aankoop van alle aandelen van het Israëlische bedrijf voor 650 miljoen dollar.
De transactie zal verlopen via de dochteronderneming van Philip Morris, Vectura, die gespecialiseerd is in inhalatoren. Philip Morris nam het Britse bedrijf eerder in 2021 voor een miljard pond over als onderdeel van zijn strategie om over te stappen op rookvrij roken.
Philip Morris investeerde eerder al 20 miljoen dollar in Syqe in 2016.
De overname van Syqe markeert een van de grootste transacties op het gebied van medische technologieën in Israël in de afgelopen jaren. Als de waardering van 650 miljoen dollar wordt bereikt, zal Syqe een van de tien grootste cannabisbedrijven ter wereld worden en zich voegen bij Tilray en Aurora.
Bron: calcalistech.com