Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

CEO AgriForce legt uit waarom overname Delphy niet doorgaat

Het nieuws dat AgriForce Delphy toch niet overneemt kwam vorige maand vrij onverwacht. Ingo Mueller, CEO van AgriForce, deelt waarom dit is gebeurd en wat de weg voor AgriForce is.

"In de context van het evalueren van overnames, worden kopers en verkopers soms gedwongen om de dealvoorwaarden te herzien, vooral voor transacties die al enige tijd geleden zijn ontstaan," zegt Ingo.

De overname van Delphy werd inderdaad aangekondigd op februari 2022 en sindsdien is er heel wat water door de Rijn gestroomd. Ingo wijst erop dat wat er gebeurde met de Delphy-transactie een symptoom is van iets dat overal in de middelgrote kapitalisatiemarkt gebeurt.

"Deze ruimte is heel anders dan in de grote kapitalisatiemarkten. De afgelopen jaren is de liquiditeit opgedroogd en zijn investeerders veel meer gefocust op bedrijven met een aantoonbare verdiencurve. Investeringen in innovatie zijn gedaald, omdat het langer duurt voordat die resulteren in cashflow."

Al met al hebben op fusies en overnames gerichte bedrijven het volgens Ingo de laatste tijd behoorlijk moeilijk gehad: "Niet alleen in Noord-Amerika, maar over de hele wereld."

Eén van de grootste boosdoeners zijn de rentetarieven. Door de toenemende inflatiedruk zijn de rentetarieven gestegen, wat een grote invloed heeft op de genoemde middelgrote kapitalisatiemarkt. Aangezien de waarde van een bedrijf meestal gebaseerd is op toekomstige kasstromen, heeft het renterisico een negatieve invloed op die evaluatie. De rentetarieven zijn momenteel anders dan twee jaar geleden, zowel in Noord-Amerika als in Europa.

Nieuwe onderhandeling
Dat betekende dat er opnieuw onderhandeld moest worden over de deal voor de overname van Delphy en dat er onenigheid was over de werkelijke waarde van het bedrijf en de gepercipieerde waarde. "We moeten echt naar de cijfers kijken en ervoor zorgen dat de voorwaarden die we overeenkomen, overeenkomen met de verwachtingen van onze investeerders. Ondanks het feit dat we de deal met Delphy graag rond wilden krijgen, kwamen we niet waar we moesten zijn, gebaseerd op de resultaten van de activiteiten van Delphy."

Met andere woorden, de meest voorkomende uitdaging bij dit soort transacties is dat de verkoper en de koper verschillende opvattingen hebben over de waarde van het bedrijf, en die opvattingen zijn heel vaak afhankelijk van de financiële context. Als beursgenoteerd bedrijf kijkt AgriForce heel nauw naar de 'eerlijkheid van waarden', terwijl die eerlijkheid vooral draait om hun investeerders.

"Zeg nooit nooit"
Ingo zegt dat de visie van AgriForce op de activiteiten van Delphy niet is veranderd en dat het bedrijf nog steeds kijkt naar manieren om met hen samen te werken zonder overname. "Je zegt nooit nooit. Beide partijen hebben affiniteit en zien waarde in deze relatie, maar de economie laat bepaalde dingen niet toe."

Afgezien van de Delphy-transactie gelooft Ingo nog steeds in de strategie van AgriForce om de volledige voedselwaardeketen in kaart te brengen. "Marktomstandigheden hebben invloed op je vermogen om te doen wat je wilt, dus je moet je aanpassen en veranderen." Daarom kijkt AgriForce naar meer gericht kapitaal om de fusie- en overnamestrategie van het bedrijf aan te sturen.

"We realiseerden ons dat we meer strategisch kapitaal moesten vinden bij investeerders die onze visie en strategie en de ups en downs van de glastuinbouwsector begrijpen." Het merendeel van het beschikbare kapitaal in de VS wordt inderdaad als agnostisch beschouwd. Dit betekent dat het de neiging heeft om te veel te investeren in goede tijden en te weinig te investeren in slechte tijden. Ingo gelooft dat AgriForce met meer strategisch, gericht kapitaal haar visie kan uitvoeren. "Met dit soort investeerders kunnen we niet-tastbare elementen in een bedrijf evalueren, in plaats van een pure financiële investeerder die naar verschillende factoren kijkt maar niet te veel gericht is op de tuinbouwsector."

In de tussentijd richt AgriForce zich op de lancering van het merk Unthink en de implementatie van RCS hydroxyls technologie in de tuinbouw en voedselteelt. "Tegelijkertijd hebben we ons gericht op het bevorderen van de activiteiten van Berry People en Deroose. Hopelijk worden sommige van onze gesprekken de komende weken en maanden duidelijker. We zijn zeer toegewijd aan onze visie en we moeten flexibel en wendbaar blijven in het aangaan van de uitdagingen van de sector en de uitdagingen die voor ons liggen."

Voor meer informatie:
AgriFORCE
agriforcegs.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer