Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

"Ons assortiment bessen wordt aangevuld met Hollandse kasbramen"

De aanwezigheid van Duits zachtfruit is de afgelopen weken geleidelijk toegenomen. "Begin juni hadden we de eerste blauwe bessen uit regionale kassen, die nu worden vervangen door producten uit de vollegrond. In het geval van frambozen kunnen we sinds ongeveer twee weken terugvallen op regionale vollegrondsproducten; daarvoor waren er al frambozen uit tunnels en kassen", beschrijft Christian Fischermann, gespecialiseerd handelaar in zachtfruit op de groothandelsmarkt in Keulen en eigenaar van Wolf GmbH, dat daar gevestigd is.

"Op dit moment lijkt de verkoop een beetje te stagneren, wat ook te maken heeft met het feit dat de schoolvakanties in Noordrijn-Westfalen al zijn begonnen. De prijzen zijn over het algemeen echter goed en stabiel met een gemiddelde tot goede vraag."


Christian Fischermann tijdens het bezoek van FreshPlaza aan de groothandelsmarkt in 2019. Het seizoensassortiment bessen wordt afgerond met Nederlandse bramen uit de kas, die uitstekend van smaak zijn.

Het zachtfruit concurreert rechtstreeks met geïmporteerde producten uit tal van landen. "Niet alleen teeltlanden als Portugal en Marokko zijn nog steeds vertegenwoordigd op de markt, maar ook overzeese landen als Zuid-Afrika en Mexico. Dit is duidelijk merkbaar. Binnenkort komen ook de eerste producten uit Polen en Servië in de handel", zegt de zachtfruithandelaar, die tijdens het seizoen uitsluitend regionale bessen aanbiedt.

De zaken worden nog ingewikkelder door de explosief gestegen teeltkosten waarmee telers dit jaar te kampen hebben. "De algemene omstandigheden voor de regionale bessenteelt zijn natuurlijk erg moeilijk geworden. Wat dit betekent voor de prijsontwikkeling moeten we nog maar afwachten. We staan nog aan het begin van het seizoen: de hamvraag dit jaar zal zijn of we de prijzen kunnen handhaven die nodig zijn om de extra kosten te dekken."

Voor meer informatie:
Christian Fischermann
Wolf Obst & Gemüse GmbH
Köln Großmarkt
Tel.: +49 (0)170 2302436
[email protected]
www.gemuese-wolf.de

Gerelateerde artikelen → Zie meer