Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Putten verbeteren zonder productie in te leveren

Op 13 april 2023 vertelde Wim Bos van ECW Energy op de ledenbijeenkomst van Geothermie Nederland over de innovaties en ontwikkelingen die ECW de afgelopen jaren heeft doorgevoerd. De ledenvergadering stond in het teken van innovatie en kennisontwikkeling. In zijn presentatie snijdt hij het pilotproject HTO aan.

Dit is een onderzoeksproject in samenwerking met TNO waar onder andere data wordt verzameld door middel van glasvezel over de warmtedistributie in de ondiepe ondergrond. Het project heeft afgelopen winter de tweede cyclus doorgemaakt. Het pilotproject gaat tot nu toe naar tevredenheid.

Van delicate connectie naar solide constructie

ECW Energy merkt dat de ondergrond de warmte goed vasthoudt. Ze willen ervoor zorgen dat de HTO steeds efficiƫnter wordt zodat ze er over een jaar of 3 rond de 70% rendement uit kunnen halen. Daarnaast is ECW bezig met de ontwikkeling van de 4e put in Middenmeer. Wim is ook betrokken bij de doorontwikkeling van de dubbelwandige putten. Dit willen ze doen door een GRE in te voegen en daarna zonder inhibitor verder te produceren.


Van enkel lager naar dubbele lagering, inclusief anti rotatie spie

Bij ECW ontdekten ze dat de eerste vijf putten na 5 jaar onafgebroken te produceren niet voldeden aan de technische verwachtingen en van te slechte kwaliteit waren. Ze wilden deze putten allemaal verbeteren naar de huidige standaarden en de uitdaging bij ECW is geweest om daarbij niet in te leveren in productie. Ze hebben een shroud afgekeken uit de olie- en gassector en deze laten ontwikkelen voor de 3 productieputten van ECW. Nu werken deze shrouds naar tevredenheid.

Het laatste onderwerp wat Wim behandelde is de betrouwbaarheid van de ESP. Ze hebben een aantal verbeterpunten aangebracht. Hiervoor hebben ze contact gezocht met hun ESP-leverancier Baker Hughs. In de toekomst houdt het innoveren bij ECW niet op. Ze hebben nog diverse innovatietrajecten lopen om de huidige- en toekomstige geothermieprojecten te verbeteren. De presentatie van ECW is via deze link terug te bekijken. 

Bron: Geothermie Nederland  

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer