Er wordt volop geëxperimenteerd met telen van groenten op Mars. Ruimteteler Wieger Wamelink van de WUR is er ook mee bezig. N.a.v. de recente Marslanding van NASA's Mars Rover Perseverance vroeg Manners Wieger naar zijn ervaringen. Bijvoorbeeld over de smaak van 'Mars-groenten'.
“Daarover verschillen de meningen. We hebben veel mensen laten proeven en de meesten vinden wel dat er verschil is. Sommige mensen vinden Mars-groente lekkerder, anderen eten liever de aardse groente. Of er echt verschil is, wordt onderzocht. Zo kijken we hoeveel suikers er in de verschillende groenten zit.”
Een bonenoogst 'op Mars' door Wieger werd gedaan in januari 2020. In 2016 slaagde de eerste oogst. Foto: Wageningen University & Research