Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

37.000 euro per hectare opbrengst dankzij 'natuurlijk kasklimaat' op Hainan

De teeltgebieden in de buurt van de Chinese stad Sanya brengen gemiddeld 300.000 yuan (ruim 37.000 euro) per hectare op. Volgens de lokale Sanya Daily hebben de telers dit cijfer boven het nationale gemiddelde weten te brengen door onderzoek naar en toepassing van efficiënte tropische tuinbouw.

De stad Sanya ligt op het Chinese eiland Hainan en is een van de meest zuidelijke steden in China. Dit gebied heeft een tropisch klimaat en wordt ook wel een ‘natuurlijke kas’ genoemd vanwege de overvloed aan zonlicht en tropische regen. Deze regio profiteert dan ook van natuurlijke voordelen voor een gunstige ontwikkeling van efficiënte tropische tuinbouw. Er worden passievruchten, dragonfruit, kokosnoot, pomelo en vele andere tropische vruchten geteeld.

In de afgelopen jaren heeft Sanya de structuur van de agro-industriële sector geoptimaliseerd, nieuwe teelttechnologieën geïntroduceerd en de veredelingsbasis aanzienlijk uitgebreid, wat heeft bijgedragen aan een toename van het inkomen van de lokale telers. Eén van de innovaties betreft het gebruik van druppelirrigatietechnologie, die bijvoorbeeld meloentelers in staat stelt efficiënt gebruik te maken van waterbronnen en hun teelt economisch te beheren.

Bron: tass.com

Publicatiedatum: