Het seizoen kabbelt rustig verder in de kassen in de regio rond Nijar, waar de oogst van de tomaten geleidelijk aan toeneemt. De eerste volumes werden een paar weken geleden geplukt. Diariodealmeria.es doet een rondje langs de velden.
Bij de aubergines loopt de oogst nu goed door, maar daar zijn wel al enkele uitbraken van spint en witte vlieg.
Ook bij de courgettes wordt er witte vlieg aangetroffen en sommige percelen zijn aangetast door virussen, wat ertoe heeft geleid dat enkele aanplanten in dit gebied zijn gerooid.
West-Almeria
In het grootste kasteeltgebied van Almeria, namelijk in het westen van de provincie, komt de oogst van California paprika's in alle kleuren goed op gang en zijn inmiddels ook de eerste trostomaten aan de beurt. Er wordt ondertussen druk gesnoeid, gedraaid en bestoven met hommels.
De oogst van de vroege aubergines is al in volle gang en de latere aanplanten zullen binnenkort aan de beurt komen.
Dankzij de hoge temperaturen van deze week doen de komkommerplanten het momenteel heel goed. De vroegste aanplanten worden vlot geoogst en de middellate komkommers gaan nu ook van start. De plantdichtheid is ongeveer 10.000 per hectare, waarbij Litoral een van de meest aangeplante rassen is.
Van de courgettes staat er zowat van alles in de kassen, van ingezaaide courgettes over net verplante zaailingen tot product dat momenteel geoogst wordt. De plantdichtheid is 8.000 per hectare.
Bij de zaaibedden is er reeds minder activiteit waar te nemen, maar er zijn er nog heel wat partijen komkommers, courgettes en late puntpaprika's.