Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
oogst dit jaar 60% hoger

Meer zomerteelt en meer tunnels in frambozenteelt Polen

Het frambozenlandschap in Polen verandert, waarbij de vollegrondsteelt van herfstframbozen aan het verdwijnen is. Telers investeren in tunnels waarin dit soort rassen succesvol kunnen worden geteeld. De oogst is dit jaar ruim 60% hoger dan het zeer matige seizoen 2019. 

De vorst in mei had minder impact op de frambozenteelt dan op die van aardbeien maar de regenval in juli is een zeer ongunstige factor gebleken. Het Poolse statistiekbureau raamt de totale Poolse frambozenoogst in 2020 op 122.000 ton en dat is ruim 60% hoger dan de zeer matige oogst van vorig seizoen.

Meer zomerteelt
Er is eveneens sprake van een verschuiving in de ratio herfst- en zomerframbozen. Deze laatstgenoemde winnen aan populariteit en worden op steeds grotere schaal geteeld. Het in de zomer geplukte fruit smaakt doorgaans beter, hoewel de weersomstandigheden van het afgelopen seizoen de oorzaak van de matige kwaliteit van de frambozen voor verwerking.

Momenteel worden zo'n 60% tot 70% van de in Polen geteelde frambozen verkocht aan verwerkers. Gezien de mogelijkheden van de dessertmarkt zal er binnen nu en een paar jaar een 50:50-ratio tussen dessert- en industrieel fruit ontstaan. 

 

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer