10.000 kilo pompoenen van het land van teler Chris Poelen uit Groesbeek werden door de supermarkt geweigerd. De reden? Per stuk lagen ze onder de 800 gram en dan wil de supermarkt ze niet hebben want ze verkopen de pompoenen per stuk en niet op gewicht.
Maar de natuur laat zich niet zo makkelijk sturen, vooral niet bij pompoenen waar je altijd wel wat vruchten hebt die kleiner of groter zijn dan het streefgewicht van 1,2 kilo per stuk, zo vertelt de teler bij RTL Nieuws.
Ook de verwerking is voor Poelen geen optie want de verwerkers willen grotere maten hebben. Dus blijft vernietiging of een alternatief kanaal over. Chris heeft dit jaar zijn pompoenen nog kunnen verkopen via Breda Maakt Mij Blij.
Discussie
"Meer dan 1/3 van het geteelde groente en fruit komt nooit in de winkelschappen terecht omdat ze een rare vorm hebben of niet de juiste maat hebben," vertelt Dirk Mulder van de ING op LinkedIn. "Meer dan 50 mln ton groenten en fruit wordt jaarlijks weggegooid, blijkt uit onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers door de strikte regelgeving vd overheid, hoge eisen vanuit de supermarkten en de verwachtingen van de consument over de vraag hoe groenten en fruit eruit moet zien."
Onderaan de post van Dirk ontstond een discussie over het verwaarden van reststromen, korte ketens en meer. Lees hier de reacties terug.