Jaarlijks kiest de Stichting Duurzame Ontwikkeling Nederland Suriname de 'meest duurzame landbouwer' van het jaar. Dit jaar ook, alleen wel online. Op Facebook was de verkiezing gisteravond te volgen en stonden er rond zes uur 's avonds Nederlandse tijd drie duurzame, Surinaamse tuinders met een cheque en achter een mondkapje vast ook een tevreden lach op de foto.
Winnaar werd Ashokkoemar Narain. Hij teelt op 9 hectare augurken, kool, amsoi en kousenband met zijn bedrijf NAGA. Volgens de jury heeft het bedrijf een grote mate van professionaliteit en een grote economische potentie. Zo heeft de teler een eigen ‘research en development’ afdeling voor augurken en verwerkt de groenten zelf.
Ashwien Gopal werd tweede en Sarwani Ramdhani derde. Gopal teelt tomaten, antroewa en peper, terwijl Ramdhani bananen teelt.
Meer foto's op de Facebookpagina van Stichting d'ONS.