Hoogweg Paprikakwekerijen is deze week begonnen de biomassacentrale die het bedrijf liet bouwen in bedrijf te stellen. Het verbrandingsproces is opgestart en de eerste resultaten van de testen zijn goed. De komende weken worden alle processen uitvoerig getest waarna de installatie volledig in bedrijf gaat deze winter.
De installatie zal alleen branden als de aardwarmte niet voldoende warmte kan leveren.
Voor het opwekken van warmte wordt gebruik gemaakt van hout uit reststromen. Dit is snoeihout dat ontstaat bij het onderhouden van bossen en plantsoenen. Het hout is duurzaam geproduceerd, verwerkt en verhandeld en dit wordt geborgd door alleen gecertificeerd (NTA 8080) hout in te kopen.
Het optimale verbrandingsproces zorg ervoor dat de uitstoot van rookgassen minimaal is. De moderne installatie, geleverd door Vyncke, is uitgerust met een reinigingssysteem om de rookgassen te reinigen voordat deze via de schoorsteen naar buiten gaan.
Foto's: LinkedIn Hoogweg Paprikakwekerijen. Meer foto's ook bij Vyncke.