Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

NVWA beveelt gebruik handschoenen aan in Hygiëneprotocol ToBRFV

De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft het document 'HygiĆ«nemaatregelen ToBRFV' gepubliceerd. Hierin staan de hygiĆ«nemaatregelen die de NVWA heeft opgesteld om te voorkomen dat het Tomato brown rugose fruit virus (ToBRFV) zich verder verspreidt via mensen, materialen en transportmiddelen in de glastuinbouw. 

In het document staat onder meer een handenprotocol, waarover eerder diverse specialisten zich al eens uitlieten in het licht van de verhoogde hygiƫnedrang, die ook niet moet doorslaan. De NVWA beveelt het gebruik van handschoenen aan.

De NVWA heeft een tweede besmetting van ToBRFV bevestigd. Het gaat om een bedrijf in Westland. Naast de twee besmette bedrijven in Westland zijn er zes bedrijven met een ernstige verdenking. De in totaal acht bedrijven zijn al enige tijd in beeld en hebben de meldplicht niet overschreden.

 

Publicatiedatum: