Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Landbouw goed voor 14% bedrijfsafval

De voedingsmiddelenindustrie leverde 22% van al het bedrijfsafval in 2016 en de landbouw 14%. Van alle gebruikte, gerecyclede materialen werd 16% ingezet in de landbouw en 10% in de voedingsmiddelenindustrie, zo blijkt uit CBS-cijfers.

Uit data blijkt dat deze daling enerzijds komt door een afname in de inzet van afval en anderzijds door een toename van de totale materiële inzet. De afname in de inzet van afval komt door een lagere inzet van plantaardig- en dierlijk afval door de bedrijfstak vervaardiging van veevoeders. Hiervoor in de plaats worden meer primaire grondstoffen zoals maïs en gerst ingezet. 

Bekijk voor meer informatie het rapport 'Materiaalstromen in Nederland' bij het CBS

 

Publicatiedatum: