Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

EFSA treft voldoende maatregelen om de onafhankelijkheid te waarborgen

De Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) treft voldoende maatregelen om de onafhankelijkheid te waarborgen. Dat concludeert consultancybureau Ernst & Young in een evaluatie waarin uitgebreid aandacht besteed is aan de onafhankelijkheid van de organisatie. De regering ziet dan ook geen aanleiding om onafhankelijk onderzoek naar de onafhankelijkheid van de EFSA in te stellen. Dat blijkt uit een reactie van minister Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) op een motie die door de Tweede Kamer is aangenomen.

Volgens de evaluatie van Ernst & Young heeft de EFSA in de afgelopen 10 jaar een hoogwaardige organisatie opgebouwd en is zij goed omgegaan met het complexe landschap van betrokken partijen. Wel moet de organisatie transparanter en beter communiceren over de maatregelen om dit te blijven garanderen. Zo kan het bijvoorbeeld overwegen om panelvergaderingen openbaar te maken.

Ook de Europese Rekenkamer (ECA) heeft een onderzoek gepubliceerd over de manier waarop meerdere Europese agentschappen omgaan met belangenverstrengeling. Volgens het rapport besteedt de EFSA reeds aandacht aan verklaringen van mogelijke belangenverstrengeling en het betrekken van externen in de evaluatie van de onafhankelijkheid. De ECA beveelt bovendien aan om verbeteringen door te voeren om belangenverstrengeling nog effectiever aan te pakken.

bron: Ministerie van VWS,
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer