Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Euro Pool System viert 20e verjaardag

In december 2012 viert Euro Pool System zijn twintigste verjaardag. Een hele bijzondere verjaardag dankzij alle gebruikers van de Euro Pool System krat.
Door samen te werken met Europa’s grootste retailers, heeft Euro Pool System namelijk consequent kunnen bijdragen aan het ontwikkelen van optimale logistieke
oplossingen, die kosten besparen en levering versnellen. Twintig jaar geleden, op 9 december 1992, werd Euro Pool System opgericht. Drie verpakkingspools, die deel uitmaakten van de coöperatieve veilingorganisaties in Nederland, België en Duitsland, wilden een eind maken aan de logistieke inefficiëntie in de versketen. Zij hebben de krachten gebundeld en ontwikkelden een standaardverpakking voor groente en fruit. Het werd de ijzersterke, blauwe, meermalige bak, in vier verschillende maten. Deze verpakking veranderde de manier waarop verse groente en fruit werden gedistribueerd.

Andere producten

Het duurde niet lang of er circuleerden miljoenen blauwe verpakkingen van Euro Pool System in de versketens in heel Europa. Elk jaar groeide het gebruik. Tegenwoordig worden de verpakkingen niet alleen voor groente en fruit gebruikt, maar in toenemende mate voor vis, vlees, bakkerijproducten en convenience producten. Retailers hebben de voordelen van deze verregaande standaardisatie ontdekt. De verpakkingen werden geliefd in heel Europa. Klapbak In 1997 introduceerde Euro Pool System een nieuwe innovatie: de klapbak, de inklapbare versie van de starre bak. Ook stapelbaar, net zoals de starre bakken. Stapelbaar, ook met de starre bak, maar veel efficiënter in de retourlogistiek. Tot wel 86% minder volume. De klapbak werd met evenveel enthousiasme omarmd als de starre variant.

Groene bakken

Voor de Duitse markt heeft Euro Pool System in 2005 een nieuwe krat ontwikkeld op verzoek van het retailsector. Deze nieuwe krat heeft een zeer milieuvriendelijk en
duurzaam karakter. Overname Gestaag groeiden we verder. Begin 2011 noteerden we een recordhoogte van 600 miljoen roulaties per jaar. Met de overname van palletpoolspecialist LPR kunnen zowel Euro Pool System én LPR nog verder groeien in hun kernmarkten.

Uitdagingen

Ontelbare uitdagingen liggen nog voor ons. Door onze logistieke activiteiten nog beter met die van de versketen van onze klanten te integreren, kunnen wij duizenden vervoerkilometers besparen. En daardoor de carbon footprint (de maat voor CO2-uitstoot) drastisch beperken. Twee ontwikkelingen die de hele versketen ten goede komen. Dit is een voorbeeld van een effectieve samenwerking met onze ketenpartners.

Vertrouwen

Wij bedanken al onze klanten voor hun vertrouwen en samenwerking in de afgelopen twintig jaar. We zullen ook na onze 20ste verjaardag samen verder groeien.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer