Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
gevolgen herstructurering GLB:

LTO vreest verlies van gemiddeld een derde van de inkomenstoeslagen in 2019

Er circuleren compromisteksten binnen de Europese Raad die de EU-meerjarenbegroting voor de periode 2014-2020 met 50 tot 75 miljard euro korten in vergelijking tot het originele voorstel van de Europese Commissie. De extra korting op het budget komt met name uit de cohesie- en structuurfondsen en het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB). De totale korting op het GLB voor de Nederlandse land- en tuinbouw kan oplopen tot een verlies van gemiddeld een derde van de inkomenstoeslagen aan boerenbedrijven in 2019. Dit is een zware aderlating voor Nederlandse boeren. Dit staat in een briefing, die LTO Nederland heeft gestuurd naar de Tweede Kamerwoordvoerders Financiƫn en Landbouw.

Aanleiding vormen de compromisvoorstellen over de EU-begroting voor de periode 2014-2020. Daarin staan kortingen voor het GLB van 5% of 22 miljard op de eerste pijler. Dit komt bovenop de effecten van 8,2%, die een herverdeling van geld heeft voor Nederland en de 2 tot 3% per jaar verlies vanwege het niet corrigeren van de inflatie.

Binnen de Europese Raad worden plannen besproken om de EU-meerjarenbegroting extra met 50 tot 75 miljard euro extra te korten voor de periode 2014-2020. LTO heeft juist gepleit voor behoud van GLB-gelden en te strijden voor minder verlies van de eerste pijler voor Nederland ten opzichte van andere lidstaten. Tegenover 8% verlies voor Nederland staat een zeer beperkte teruggang voor landen als Duitsland en Frankrijk. LTO Nederland maakt zich grote zorgen.

Het voorstel van Van Rompuy komt eind volgende week in Brussel aan de orde bij de besprekingen tussen de Europese leiders. Centraal staat dan de meerjarenbegroting voor de EU en daarmee ook het Europese landbouwbudget voor dezelfde periode van zeven jaar.

Zie voor meer informatie de briefing die LTO Nederland naar de Tweede Kamerwoordvoerders Financiƫn en Landbouw heeft gestuurd op de site van LTO Nederland.

bron: LTO Nederland
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer