Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Nieuw onderzoeksproject gehonoreerd door NWO

Hoe planten elkaar op de tast waarnemen

De wereldwijde bevolkingsgroei vereist een enorme toename in de wereldvoedselproductie. Daarom zullen voedselgewassen in hogere dichtheden moeten worden gekweekt en dit vergt een optimale reactie van planten op die hoge dichtheden. Onderzoekers binnen het project 'Every time we touch, I feel the static - molecular basis of touch - induced leaf movement' ontdekten een aantal jaar geleden een nieuwe reactie van planten waar ze via aanraking buurplanten opmerken.

De onderzoekers willen ontrafelen hoe planten tast gebruiken, hoe ze die signalen verwerken op cel-specifiek niveau en hoe dit tot groeiaanpassingen leidt. Met deze kennis kunnen de reacties van planten worden geoptimaliseerd voor groei bij hogere plantdichtheden.

Bron: NWO

Publicatiedatum: