De CleanLight techniek is een schone en effectieve manier om het gewas te beschermen en te versterken. De behandeling wordt bij voorkeur dagelijks uitgevoerd om een zo optimaal mogelijke gewasbescherming te geven. Deze dagelijkse herhalende handeling wordt met de CleanLight Robot, welke door het nieuwe bedrijf HortiMotion en CleanLight is ontwikkeld, uit handen van de tuinder genomen.
Ries Neuteboom en Arne Aiking van CleanLight
De robot rijdt en navigeert autonoom tussen de fruitgewassen door zonder dat daarvoor een complexe infrastructuur voor aangelegd moet worden. Tijdens het rijden wordt automatisch de CleanLight gewasbescherming uitgevoerd. Door de elektrische aandrijving en de grote luchtbanden is de robot fluisterstil en kan hij ook over onverhard terrein de behandeling uitvoeren.
Op dit moment wordt de CleanLight Robot door HortiMotion getest in de aardbei-stellingteelt. De testen zullen worden voortgezet in andere fruitteelten. Op donderdag 20 september 2012 zal de CleanLight Robot worden gepresenteerd op wijngaard de Wageningse Berg, waarna de robot ook te zien zal zijn op zaterdag 22 september 2012 bij de Aardbei Mechanisatie en Demonstratiedag bij Proefcentrum Hoogstraten.
Voor meer informatie:
CleanLight B.V.
Ries Neuteboom
Sales Manager
+31 (0) 6 23 32 82 27
[email protected]
www.cleanlight.nl
Adressen:
Wijngaard Wageningse Berg
Scheidingslaan 1
6704 PA Wageningen, NL
Proefcentrum Hoogstraten
Voort 71
2328 Meerle, BE
www.hortimotion.nl
www.cleanlight.nl
www.wijngaardwageningseberg.nl
www.proefcentrum.be