Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
"We kunnen zelfs rapporteren op specifiek artikelniveau"

Cape Five blikt tevreden terug op ERP project

Een half jaar geleden rondde AGF handelaar Cape Five de implementatie van ERP pakket Microsoft Dynamics NAV en SI Foodware af. Samen met Financieel Manager Gerrit Klop van Cape Five maken we de balans op van het succes van de nieuwe applicatie.



Beginnen met basisfunctionaliteiten

Cape Five NL merkte dat het voordeel van deze ERP combinatie is dat je de oplossing zo simpel of complex kunt maken als nodig is voor je organisatie. Gerrit Klop heeft daar dan ook goed over nagedacht bij zijn ERP keuze: "Op het moment heeft Cape Five NL behoefte aan een aantal basisfunctionaliteiten zoals Inkoop, Verkoop, Financieel en Partij-administratie. In de toekomst kunnen we SI Foodware modules zoals Kwaliteit en EDI aan het pakket toevoegen." Het voordeel hiervan is dat de oplossing altijd meegroeit met onze organisatie. "De uitbreidingsopties voor het systeem zijn altijd voorhanden en je betaalt alleen voor wat je gebruikt", aldus Gerrit Klop.

Partij administratie

Cape Five Nederland is een klein handelskantoor, maar heeft wel te maken met bedrijfsprocessen die specifiek zijn voor grote AGF organisaties. Ongeveer 50 telers brengen wekelijks hun fruit naar het pakstation van Cape Five in Zuid Afrika. De kwaliteit per teler en zelfs de kwaliteit van de producten die één bepaalde teler levert, zijn zeer uiteenlopend. Om elke teler eerlijk te belonen, is het van belang om inzicht te krijgen in het kwaliteitsniveau per aangeleverde partij. Via de AGF specifieke module Partijadministratie in SI Foodware is het voor Cape Five mogelijk om alle logistieke en financiële transacties te registreren en te traceren op het niveau van een leverancier, partijcontract, partij, lot, artikeleigenschap of een klant.

De Partijadministratie voorziet in de situatie waarbij geen sprake is van een reguliere inkooptransactie, maar waarbij bijvoorbeeld op basis van commissie wordt gehandeld. Het doel van de partijadministratie is om altijd een nauwkeurig overzicht te geven van de kosten en zo real time het resultaat te kunnen bepalen op deze partijen.

Als de producten in Nederland aankomen, worden ze gekeurd. Door registratie in Dynamics NAV en SI Foodware is het mogelijk de juiste kwaliteit van elke partij aan de telers te koppelen. Gerrit Klop: "We kunnen zelfs rapporteren op specifiek artikelniveau. Zo hebben we inzicht in het productniveau van elke teler en kunnen we de juiste prijs aan de telers uitbetalen. Dit verloopt dan volledig geautomatiseerd via de ‘Uitmeld’ en ‘Afreken’ functies in de module Partij Administratie van SI Foodware".

‘Role tailored’ gebruikerservaring

Cape Five werkt met Microsoft Dynamics NAV 2009 R2. Deze versie gaat uit van een rolgebaseerde interface, waarbij de gebruikers hun schermen zelf kunnen inrichten. Gerrit Klop: De Role Tailored Client werkt echt prima. Ik kan de navigatie in het ERP systeem precies instellen, zoals ik het prettig vind werken. Je kunt buttons en velden verslepen, toevoegen en verwijderen. Het werkt simpel en je bent veel minder tijd kwijt, omdat het precies op jouw werkzaamheden is ingesteld."

Voor meer informatie zie www.schouw.org.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer