Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

23 miljoen euro om investeren in opkomende markten makkelijker te maken

Nederlandse mkb-ondernemingen, die kansen zien in China, India, Vietnam, Colombia of Zuid-Afrika, kunnen per 15 juli 2012 gebruik maken Finance for International Business (FIB). Dit is een co-financieringsfaciliteit van het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I). Veel ondernemers die willen investeren in buitenlandse markten hebben moeite om financiering te krijgen. Banken en andere kapitaalverschaffers zijn vaak terughoudend om investeringen in opkomende markten zoals China en India te financieren. Dit geldt nog sterker voor Vietnam, Zuid-Afrika en Colombia, zogeheten transitielanden. Kapitaalverschaffers beschouwen deze markten vaak als te risicovol. Lokale financiering lukt vaak ook niet omdat de lokale financiers te weinig inzicht hebben in de Nederlandse bedrijven. De FIB-regeling stimuleert met co-financiering Nederlandse mkb-bedrijven die (willen) investeren in opkomende markten.

Finance for International Business maakt financiering vinden makkelijker

Het ministerie van EL&I verstrekt 35% van het financieringsbedrag in de vorm van een lening. Voor deze lening worden geen zekerheden gevraagd. De overige 65% komt van externe professionele financiers. Het maximaal te lenen bedrag dat door de Staat wordt verstrekt is 875.000 euro. De onderneming moet deze lening inzetten voor investeringen of expansie van eigen activiteiten in China en India, Vietnam, Zuid-Afrika of Colombia.

Budget Finance for International Business

Voor de periode 2012 tot 2015 is het budget voor Finance for International Business 23 miljoen euro. Voor 2012 is 6 miljoen euro budget beschikbaar.

Investeren in opkomende markten ondersteunen

Staatssecretaris Bleker van EL&I wil de Nederlandse investeringen in opkomende landen doelmatig en efficiƫnt ondersteunen. Uitgangspunten daarbij zijn een hoge mate van revolverendheid, (dit betekent dat bedrijven de lening terugbetalen, waardoor de leningen opnieuw ingezet kunnen worden door de Staat), lage uitvoeringskosten, en goede aansluiting op de markt.

Agentschap NL voert de regeling uit

Agentschap NL voert de regeling Finance for International Business uit in opdracht van het ministerie van EL&I. Bekijk de website van Finance for International Business voor meer informatie. FIB sluit aan bij andere financieringsmogelijkheden en regelingen voor internationaal ondernemen voor ondernemend Nederland. Bekijk de mogelijkheden
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer