Aftellen naar de Bladgewassen- en Prei Demo Dag 2012
Het programma zal bestaan uit het zeer uitgebreide rassenveld waarin naast elkaar de aangeboden rassen van de diverse veredelaars zijn te beoordelen: er zijn door vier zaadbedrijven tenminste 18 rassen geplant op drie verschillende plantdatums. Zo is een mooi beeld te krijgen van de rassen onderling en hoe het gewas er uitziet nog twee weken voor oogst, oogst rijp en een week over de ideale oogstdatum heen.
Voor prei zijn een dertigtal proefvelden aangelegd door proeftuin Zwaagdijk in opdracht van Agrifirm Plant met een aantal nieuwe onkruidbestrijdingsmiddelen onder nummer. Een mooie manier om met onderzoekers en collega’s te bespreken welke middelen het beste werken.
Naast het rassenveld worden er demo’s verzorgd waarbij zeker zowel een kunstmest vervangende injecteer machine alsook een pons prei plantmachine in bedrijf te zien zullen zijn. Verder liggen er verschillende doeken, die wild maar ook insecten tegenhouden om uw gewas te beschermen.
Behalve de diverse demo’s moet u zeker ook ruimte houden voor een bezoek aan de informatiemarkt, waar diverse bedrijven zich presenteren om ook aspecten als koeling, vogelafweer en insectendoeken, plantenkwekers, arbeid personeel en scholing en teeltbenodigdheden aan bod zullen komen.
“Een praktijkgerichte dag waar ook aandacht is voor de kennisbehoefte onder de vollegrondsgroente- en specifiek de bladgewassen- en preitelers.”
De afgelopen jaren heeft de gehele sector een professionaliseringsslag gemaakt op diverse vlakken. Op de Bladgewassen en Prei Demo Dag zal deze professionalisering bij elkaar gebracht zijn en goed aansluiten bij de (praktische) kennisbehoefte van u en uw collega-vollegrondsgroentetelers. Graag zien we u allen op de Bladgewassen en Prei Demo Dag die plaats vindt op vrijdag 31 augustus van 13:00 – 18:00 uur.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Joan Bus, LTO Vollegrondsgroente.net
[email protected]
06 83 23 84 50
www.vollegrondsgroentenet.com