De omzet van supermarkten steeg met 1,2 procent van 15,94 miljard euro in het eerste halfjaar van 2011 naar 16,13 miljard euro in dezelfde periode dit jaar.
Juni
Als alleen naar juni dit jaar wordt gekeken, is ook te zien dat in supermarkten per keer aan de kassa minder wordt afgerekend ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Het totaalbedrag op de gemiddelde kassabon daalde met 2,5 procent naar 22,17 euro.Het aantal supermarktbezoeken steeg tegelijkertijd met 1 procent, maar dat was vorige maand onvoldoende om de omzet op peil te houden. In juni daalde de supermarktomzet met 1,5 procent naar 3,14 miljard euro.
De vrijdag en zaterdag blijven veruit favoriet voor het doen van boodschappen. Op vrijdag behalen supermarkten 23,88 procent van hun weekomzet en op zaterdag 21,82 procent.
Boodschappen doen in de avond blijft iets afnemen. Tot halverwege mei werd 8,5 procent van de omzet na 18.00 uur gerealiseerd door supermarkten. In 2011 was dit nog 8,7 procent en in 2007 9,3 procent.
De zondagopening is vooral populair onder jongeren en tweeverdieners. Gepensioneerden mijden de zondag juist. Populaire producten op zondag zijn kant-en-klaarmaaltijden en pizza's. Verse producten zoals brood worden minder verkocht.
Bron: Nu.nl