Samenwerking Foodport Zeeland met Limburg biedt kansen
Foodport Zeeland probeert Zeeland op de kaart te zetten als de voedseldelta van Europa. Ze schermt daarbij met de logistieke kracht van Zeeland: havens, spoor en goede weg- en waterverbindingen. De stichting wil, naast het samenbrengen van Zeeuwse ondernemers, contacten leggen met andere relevante regio's en nagaan of er concrete, lucratieve samenwerking uit kan voortrollen, ook tussen bedrijven onderling.
Volgens voorzitter Linda de Regt van Foodport Zeeland zit er muziek in de contacten met Venlo en de Duitse regio net over de grens. Zo is er interesse in Zeeland als leverancier van vis en vlees, wat behalve voor de productie- en verwerkende bedrijven ook interessant is voor transportondernemingen. Om die reden is Greenport Venlo uitgenodigd voor een tegenbezoek aan Zeeland.
Verder is gesproken met een Duitse sapfabrikant, die wel oren heeft naar de afname van Zeeuws zachtfruit zoals aardbeien, frambozen en rode en zwarte bessen. De sapfabrikant is ook geïnteresseerd in Zeeland als aanvoerhaven van fruit uit onder meer Zuid-Amerika.
De ondernemersdelegatie merkte ook dat Greenport Venlo kampt met te veel containers, die leeg richting Zeeland teruggaan. Bekeken wordt of er vracht voor de Engelse of Ierse markten mee terug kan om te worden verscheept vanuit Vlissingen-Oost.
Piet Warbout van Ecotank praat met veevoederfabrikant Nijsen Granico over leveringen van reststromen. ''Bij Ecotank vergisten we nu reststromen als groenten, eiwitten en suikers, maar Nijsen Granico zou die goed kunnen gebruiken voor de productie van veevoer.
Foodport Zeeland