Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Rusland belangrijkste non-EU markt voor Spaanse AGF

De export van Spaanse AGF naar Rusland bedroeg in 2011 243.075 ton, 47% meer dan in 2010 met Rusland als de belangrijkste non-EU markt voor Spaans fruit en groente, volgens FEPEX.

De Spaanse groente-export was vorig jaar 35.276 ton, tegen 23.877 ton in 2010 (48% meer), dankzij de exportgroei van komkommer, tomaat en sla. Het exportvolume van fruit was 207.751 ton tegen 141.259 ton in 2010 (47% meer). Perziken, nectarines en mandarijnen waren de belangrijkste uit Spanje geïmporteerde fruitsoorten.

Rusland vertegenwoordigde in 2011 30% van de totale export (814.896 ton) van Spanje naar landen buiten de EU. Na Rusland volgde Zwitserland en Noorwegen. Export naar landen buiten Europa nam af. Spaanse export naar China was bijna 0, naar Japan slechts 18 ton (35% minder dan in 2010, toen 38 ton werd geëxporteerd). Naar de VS werd 57.415 ton verscheept (11% minder dan in 2010).

FEPEX overweegt het openen van markten in landen buiten Europa, waar in veel gevallen een grote vraag is, maar import lastig is wegens protectie-barrières zonder tarieven als prioriteit te stellen.

Bron: Fepex
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer