Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

India dringt zich de Europese bio-markt op

Nürnberg - India heeft ambitieuze doelstellingen: Het land wil zijn bio-export binnen vier jaar laten stijgen van 375 miljoen USD naar één miljard USD. De politiek kan hierbij steunen op de talloze kleine telers, die in dit land altijd al 'biologisch' geproduceerd hebben.

„Het is voor de Indiase landbouwsector relatief makkelijk om biologisch te telen, aangezien we al een rijke geschiedenis aan biologische productie achter ons hebben liggen", zegt een expert van de Indiase exportautoriteit APEDA. Inmiddels beschikt India over een 4,4 miljoen hectare groot areaal aan gecertificeerde grond. Dit areaal behelst ook wildgebieden en grote bossen. Op de akkers worden met name rijst, soja, kruiden en thee verbouwd. Maar ook katoen. India heeft Turkije inmiddels ingehaald als 's werelds grootste producent van biologisch katoen.

In geen enkel ander land op de wereld zijn er zoveel gecertificeerde biotelers als in India, waar men er zo'n 4 a 500 telt, zo blijkt uit gegevens van de internationale federatie van biologische landbouworganisaties IFOAM. De kleine telers produceren zo'n 95 procent van de producten, die inmiddels voor de export bestemd zijn. De belangrijkste afnemers zijn: Europa met 40%, gevolgd door de VS en Canada. De Indiase bio-branche is er trots op dat de in India als biologisch gecertificeerde producten ook in de EU als 'bio' erkend worden.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer