Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Meer informatie nodig over ondernemersklimaat

Taalbarrière geen knelpunt bij ondernemen in ontwikkelingslanden

De belangrijkste knelpunten, die ondernemers ervaren bij het zakendoen in ontwikkelingslanden, zijn onzekerheden en risico’s in de markt, cultuurverschillen en omslachtige en onduidelijke procedures en regelgeving. De taalbarrière blijkt veel minder vaak een struikelblok. Dit blijkt uit een enquête onder de deelnemers aan het seminar van overheidsorganisatie Agentschap NL.

Aansluitend aan deze vraag, geven veel ondernemers ook aan vooral behoefte te hebben aan informatie over het huidige ondernemersklimaat in het land, waar men zaken gaat doen. Wie zijn belangrijke spelers in het land? Wat wordt er al gedaan? Waar liggen nog kansen? Toby Huizinga, eigenaar Kalista International BV, : “Als je met je bedrijf over de grens gaat, is het verstandig om culturen te kennen, genoeg mensen, marktsituaties en vraag en aanbod.” Junte Wasmann, mede-oprichter Heri-Africa: “Lokale partners in het buitenland zijn key tot het succes."

Agentschap NL zorgt ervoor dat ondernemers met internationale ambities goed voorbereid de markt op gaan, kansen kunnen benutten, zakenpartners vinden en succesvol kunnen ondernemen in ontwikkelingslanden. Al deze gebieden worden toegelicht en inhoudelijk ondersteund door ervaringen van ondernemers in een recentelijk geproduceerd kort filmpje:



Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer