Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
nieuwe investeringen in 2012

Stijgende winst voor McDonalds

De nettowinst van de Amerikaanse fastfoodketen McDonald's is in het laatste kwartaal van 2011 ten opzicht van dezelfde periode in 2010 met 11% gestegen tot 1,38 miljard dollar. De kwartaalomzet nam met 10% toe tot 6,82 miljard dollar. Over het gehele jaar bedroeg de nettowinst van McDonald's 5,5 miljard dollar bij een omzet van 27,0 miljard dollar. Ten opzicht van 2010 nam de omzet van het bedrijf met 12% toe en verbeterde de winst met 11%.

Voor Europa meldt McDonald's een verbetering van de omzet in het vierde kwartaal van 2011 van 7,3%. Het operationele resultaat lag 10% hoger en verbeterde met 12% als rekening wordt gehouden met gewijzigde wisselkoersen. Over heel 2011 lag het operationeel resultaat in Europa 15% hoger dan in 2010 en was er een verbetering van 10% na correctie voor wisselkoersen. De verbetering in resultaat werd met name gerealiseerd in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Rusland en Duitsland.

In 2012 wil McDonalds 2,9 miljard dollar investeren. Circa de helft daarvan zal worden aangewend om 1300 nieuwe restaurants te kunnen openen. De andere helft wordt gebruikt voor de bestaande restaurants, waarvan er 2400 een flinke restyling krijgen.

Bron: Mc Donalds
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer