Billa gaat voor overname in Rusland
Enka heeft de keten in 2007 overgenomen. Toen bestond de keten nog uit tien winkelcentra en 52 supermarkten in verschillende Russische steden. Enka was vanaf het begin van plan om weer afstand te doen van de supermarktketen. Enkele supermarkten werden inmiddels aan de Franse keten Auchan verhuurd. Andere winkels in de regio moesten tijdens de crisis gesloten worden.
Citystore beschikt momenteel nog over 17 supermarkten in Moskou, waarvan er zeven in eigen bezit zijn en tien voor lange tijd verhuurd. Volgens een schatting van Sergej Tschagin, investeringsexpert van NAI Becar, kan de koopsom op wel 100 miljoen Amerikaanse dollar liggen. Een analist van Uralsib noemt echter een prijs tussen de 70 en 100 miljoen dollar realistisch.
Billa is sinds 2004 in Rusland vertegenwoordigd. Destijds waren er in Rusland 72 Billa supermarkten, waarvan de meeste in Moskou. Financiƫle problemen hebben lange tijd de ontwikkeling bij de Russische Billapartner Marta tegengehouden. Uiteindelijk werd deze joint venture in 2010 beƫindigd. Marta werd voor tien miljoen euro uitgekocht. Al destijds kondigde de woordvoerder van Billa, Corinna Tinkler, aan dat Billa van plan was om te groeien. Inmiddels lijkt de ideale overnamekandidaat gevonden te zijn. Het is onwaarschijnlijk dat de mededingingsautoriteit in zal grijpen.