Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Trends voor 2012 door Adjiedj Bakas:

"Consumenten laten horeca dit jaar meer links liggen"

Adjiedj Bakas is een van de meest geciteerde trendwatchers van Nederland. Ook voor dit jaar waagt hij zich aan een reeks voorspellingen. Maar: de vraag is of dit bij voorbaat grillige jaar wel te voorspellen vált. Het is met trendwatchers een beetje als met paragnosten en astrologen: zo lang ze hun formuleringen breed genoeg houden, kunnen ze zonder heel concreet te worden toch de indruk wekken dat ze een punt maken. Dat geldt natuurlijk ook voor Adjiedj Bakas, van wie zojuist zijn jaarlijkse Trendrapport is verschenen.

Een aantal zaken, die hij noemt, vallen op. Allereerst de waarschuwende titel van het rapport welke luidt: ‘De grote stagnatie begint nu echt!’. Bakas ziet 2012 als een jaar waarin alle grote projecten die de afgelopen jaren op poten zijn gezet, van Europa tot Euro, een pas op de plaats moeten maken. Oorzaak is niet alleen de crisis maar ook de opkomst van China. Dat maakt hij in de ondertitel ook duidelijk met een verwijzing naar China. Het wordt het ‘Jaar van de Draak’. Maar tegelijk lijkt hij hier ook meteen de fout in te gaan. Zo stelt Bakas vrij helder dat ‘alle importbeperkingen voor China zullen komen te vervallen’. Het idee daarachter is dat China het geldhongerige Europa en de VS te hulp komt in ruil voor meer toegang tot onze markten.

Klik hier voor het volledige artikel van GS1

Bron: GS1
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer