Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
IG&H Consulting & Interim:

Miljard euro omzetverlies door derving in supermarktbranche

Elk jaar gooien we miljarden kilo’s voeding weg in Nederland. Hoewel de grootste boosdoener nog altijd de consument is, moet ook de rol van retail niet worden onderschat. Alleen al in de Nederlandse supermarktketens wordt per jaar bijna 1 miljard euro 'weggegooid', zo blijkt uit een recente marktstudie van IG&H Consulting & Interim.



Uit de resultaten van het dervingonderzoek van IG&H blijkt dat geregistreerde derving per supermarktketen oploopt van 1% tot zelfs 3% van de inkoopwaarde. Derving heeft hiermee nu al een directe invloed op het resultaat, maar de omvang van het probleem zal de komende jaren alleen maar verder toenemen. 'Retail is detail.' Met de flinterdunne marges in de supermarktbranche maakt derving voor de gemiddelde retailer nu al het verschil tussen winst en verlies. Maar daarbij worden klanten steeds veeleisender, en verleiden zij retailers tot een steeds groter, complexer, en dus derving-gevoeliger assortiment. Als retailers niet in staat zijn dit met operationele maatregelen op te vangen, kunnen verliezen hoog oplopen.

Het onderwerp derving zal de komende jaren een belangrijke positie moeten innemen op de strategische agenda van alle food-retailers. Het vinden van een financieel optimum in de afweging tussen beschikbaarheid, stock-outs, bederf en voorraadkosten wordt een belangrijk criterium in ‘Retail Excellence’, en kan de winnaars zich doen onderscheiden van de rest.

Bron: IG&H Consulting & Interim

Publicatiedatum: