Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Onderzoek: Vrouwen minder geschikt als ondernemer

Het ligt niet alleen aan de omgeving dat er minder vrouwen ondernemen dan mannen. Dat slechts drie op de tien ondernemers vrouw is, heeft misschien deels te maken met sociale omstandigheden, maar vrouwen hebben ook bepaalde persoonlijkheidskenmerken die hen op een achterstand zetten. Dat schrijven onderzoekers Werner Bünte en Monika Larosch van de Schumpeter School of Business van de Bergische Universität Wuppertal in Duitsland.

Het ontbreekt vrouwen in verhouding tot mannen aan een tweetal persoonlijke eigenschappen die volgens de onderzoekers bepalend zijn voor een keuze voor ondernemerschap: de bereidheid risico's te lopen en een competitieve instelling.

Op andere kenmerken die de kans groter maken dat iemand ondernemer wordt, zoals autonomie, optimisme en innovativiteit, scoren vrouwen niet significant lager dan mannen.

Overigens was al langer bekend dat vrouwen risicomijdend zijn. Een eigenschap die ze weer wel betere beleggers maakt dan mannen.

Ondernemersgen

De vraag is nu of de persoonlijkheidskenmerken die vrouwen in het algemeen zouden hinderen bij het opstarten van een onderneming zijn aangeboren of aangeleerd. In andere woorden: missen vrouwen een 'ondernemersgen', of worden bepaalde eigenschappen bij vrouwen vanaf jongs af aan onderdrukt?

De onderzoekers geven geen antwoord op die vraag, maar suggereren wel dat het misschien verstandig is om te kijken of niet moet worden nagedacht over manieren om ondernemerschap en de benodigde eigenschappen te stimuleren bij jonge meisjes. Op de universiteit is het waarschijnlijk al te laat. 
Publicatiedatum: