TLN geeft Quickscan omzetverlies groenten- en fruitvervoer na EHEC vervolg
Naast de export van komkommers, is ook de export van andere verse groenten (en mogelijk ook fruit) naar Duitsland teruggelopen. Ook is er sprake van misgelopen retourvrachten. Daartegenover staat dat er mogelijk sprake is van vervangende vervoersactiviteiten.
Om een betrouwbaar beeld te krijgen van de inkomstenderving voor de transportsector, vraagt TLN haar leden om - indien er in uw bedrijf sprake is van een teruggelopen omzet als gevolg van de EHEC-besmetting - het schadeformulier Inkomstenderving als gevolg van de EHEC-besmetting in te vullen.
TLN-voorzitter Alexander Sakkers heeft contact opgenomen met de heer Bleker, staatssecretaris van het ministerie van Economische zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I), om aan te geven dat de EHEC-besmetting ook negatieve gevolgen heeft voor de vervoerssector en om hierover zijn zorgen uit te spreken. Op basis van de informatie uit de schadeformulieren zal TLN mogelijk opnieuw in contact treden met het ministerie van EL&I.
Bron: TLN