Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

nVWA erkent fouten EHEC-communicatie

De nVWA trekt het boetekleed aan over de miscommunicatie rond de EHEC-affaire. "Wij hadden de communicatie niet goed op orde en hebben ons op dit punt de kaas van het brood laten eten." Dat zei Benno ter Kuile, van het Office for Risk Assessment and Research van de nVWA, tijdens het Nationaal Congres Food Safety in Soestduinen.

Anne-Corine Vlaardingerbroek, expert voedselveiligheid en certificering van het CBL, gaf aan dat ze grote moeite had met de manier waarop de VWA en de Nederlandse autoriteiten gecommuniceerd hebben. "Niet alleen richting de retail maar ook naar consumenten."

Niet gefunctioneerd

Ook Kenneth Defares van de Nederlandse Vereniging voor Levensmiddelenrecht (NVLR) stelt dat eisen uit de General Food Law, onder andere over het regelmatig informeren van het publiek en het uitwisselen van informatie via het rapid alert systeem, niet hebben gefunctioneerd.

Ter Kuile onderkent dat de VWA fouten heeft gemaakt, waardoor met name De Telegraaf door berichtgeving over Nederlandse komkommers voor onrust onder consumenten kon zorgen.

Regisseur

Vlaardingerbroek pleit bij een voedselcrisis dan ook voor een regisseur. "Die als er iets is, meldt dat er geen reden is om te twijfelen aan het Nederlands product." "Wij waren afhankelijk van de informatie die we kregen", zei Ter Kuile. "In Nederland functioneert het systeem goed, maar in Duitsland is de informatie die er wel degelijk was, niet met elkaar verbonden. Dit gaat gegarandeerd geƫvalueerd worden in Europa."

Twee bazen

De VWA-man sluit zijn ogen niet voor de fouten rond communicatie die in Nederland gemaakt zijn. "Het hebben van twee bazen (de ministeries van EL&I en VWS) is sowieso al lastig. En bij een crisis roepen ze nog vaker in je oren." "Het aantal stille recalls, potentiƫle uitbraken, is 10 keer zo groot als daadwerkelijke uitbraken. Dan gaat het goed en komt het niet in de publiciteit", zei hij.

Ter Kuile stelde ook dat de VWA te maken heeft met een derde reorganisatie in negen jaar tijd. "Communicatie is een van onze grootste problemen. Dat is ook het moeilijkste. Kijk maar naar EFSA."

Bron: EVMI
Publicatiedatum: