Miguel López, secretaris-generaal van COAG, verklaarde in Almeria dat de distributie een zware wissel trekt op de keten.We hebben een duidelijke boodschap gestuurd naar de regering. López vraagt dringend om commitment en uitvoering van de wet op de voedselkwaliteit, zodat landbouworganisaties, consumenten en de industrie een akkoord kunnen sluiten over de normen voor de voedselketen en misbruik te vermijden.
Ook riep hij op tot een hervorming van de Community Agricultural Politics (CAP), "Het is niet mogelijk dat CAP alleen praat over hulp. De Spaanse productie kost de markt 48 miljard euro, wij krijgen 7 miljard aan hulp, dat betekent dat in het beste scenario 75% van het inkomen uit de markt komt. We moeten naar een regulatie mechanisme".
De consumentenorganisaties dringen aan op etikettering van de producten met meer informatie voor de consument, zoals de oorspronkelijke prijs.
Bron: Elalmeria