Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
40 ton in beslag genomen, 12 mensen opgepakt

Schadelijke stoffen gevonden in Chinese taugé

Opnieuw hebben Chinese autoriteiten foodproducten met verboden middelen ontdekt. Ditmaal gaat het om verboden hulpstoffen in taugé. De toegevoegde stoffen zorgen ervoor dat de groenten sneller groeien en glanzender ogen. Dit meldt EVMI. Volgens de Chinese krant Legal Daily heeft de politie in Shenyang, in het noorden van China, 40 ton taugé in beslag genomen en 12 mensen opgepakt. De groenten waren behandeld met de chemische stoffen natriumnitraat en ureum. Natriumnitraat voorkomt de groei van bacteriën in voeding, maar is schadelijk voor mensen en bovendien kankerverwekkend.

Ook werden in de taugé antibiotica aangetroffen en 6-benzyladenine, een plantenhormoon dat wordt gebruikt om de opbrengst en kwaliteit van groenten te vergroten. China kwam de afgelopen jaren diverse keren in het nieuws door voedselschandalen. Zo waren onder meer zeevruchten besmet met antimicroben en bevatten melk nitriet en babymelk melamine.

Bron: EVMI
Publicatiedatum: