U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

"Zuurkool stijgt in populariteit"

Supermarkten hebben deze maanden vaak winterkost in de aanbieding. Ingrediënten voor hutspot zijn nog altijd het populairst bij retailers: deze zijn het meest in de aanbieding. Zuurkool is echter aan een opmars bezig.

Dat blijkt uit een analyse van aanbiedingenvergelijkingswebsite Yenom.nl in opdracht van Levensmiddelenkrant. Yenom nam de aanbiedingen van winterkost bij Albert Heijn, Attent, Coop, C1000, Deka- Markt, Deen, Dirk, EMTÉ, Golff, PLUS, Spar, Super de Boer en Supercoop onder de loep. Er is gekeken naar week 48 -2010 tot en met week 7 dit jaar. Dit is vergeleken met week 49 -2009 tot en met week 7 -2010. Deze winter is de top vijf van populairste wintergroenten bij supermarkten (tussen haakjes de positie van vorig jaar):

1. hutspot (1), 2. zuurkool (4), 3. boerenkool (2), 4. spruiten (2), 5. winterpeen (6)

De reden dat hutspot op één staat heeft volgens Yenom te maken met het feit dat deze stamppot makkelijk te bereiden is. Opvallend is de stijging van zuurkool in het rijtje. Ten opzichte van vorige winter is de zuurkool ruim 50 procent vaker in de aanbieding gedaan.

Bron: Levensmiddelenkrant

Publicatiedatum: