Eisen IFS-certificering verder gespecificeerd
Op gebied van de scope / reikwijdte van de verschillende normen blijft discussie bestaan. Wanneer moet een bedrijf nu IFS-food en wanneer nu IFS-broker? Er is nu weer een nieuwe conclusie getrokken, namelijk dat bedrijven die naast hun productie ook aanvullende handel hebben deze handelsactiviteiten voor IFS Broker moeten laten toetsen aanvullend aan de toetsing van de productieactiviteiten voor IFS-food.
Daarnaast is er een toelichting gegeven op normaspect 6.2.4 van de IFS-Broker.
In dit normpunt wordt gesteld dat alle leveranciers gecertificeerd dienen te zijn voor een relevante IFS-standaard. Indien er ingekocht wordt van collega-handelaren dan zouden deze bijvoorbeeld ook voor IFS-Broker gecertificeerd moeten zijn en indien u inkoopt van een pakstation dan zou dat pakstation IFS-food gecertificeerd moeten zijn.
Deze conclusie werd in de nieuwsbrief van 15-06-2010 nog eens benadrukt wat enige discussie op gang heeft gebracht.
De discussie heeft ertoe geleid dat op 28-6-2010 een correctie op de nieuwsbrief is gepubliceerd waarin de wijze van invulling van dit normpunt is genuanceerd.
Normpunt 6.2.4 van IFS Broker kan als volgt geïnterpreteerd worden:
Bedrijven dienen er zorg voor te dragen dat er enkel inkopen worden gedaan bij bedrijven die gecertificeerd zijn voor een relevante voedselveiligheidsstandaard (bij voorkeur voor IFS).
Hierbij wordt echter niet aangegeven welke standaarden relevant zijn. Daarom gaan wij er van uit dat hier de door het GFSI erkende standaarden betreft (zie www.mygfsi.com).
Indien u meer wilt weten over de consequenties en mogelijkheden voor uw organisatie op gebied van IFS-certificering (IFS-food, IFS Broker, IFS Logistics) neemt u dan contact op met Martijn Pulles van Kleemans ([email protected] / 076-5141623)