Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Biologische aubergine verdiept gangbaar assortiment

Hoe krijgen biologische producten de meerwaarde die ze verdienen? Eosta heeft het antwoord. Deze distributeur laat zijn biologische groenten en fruit uitstijgen boven de gangbare massa. Zoals met Angela RZ. Deze aantrekkelijke, gestreepte aubergine is een blikvanger in het schap. Met een duidelijk biologisch accent.



Eosta hanteert het motto ‘Where ecology meets economy’. Een duidelijk verhaal. Biologisch is oké, maar moet zich ook vertalen naar de opbrengst. Volgens hoofd inkoop kasproducten, Janco Koole, is dit streven haalbaar als een biologisch product voldoende onderscheidend vermogen bezit. "Doublures in een schap zijn uit den boze", vertelt hij. "Daarom krijg ik met een gestreepte aubergine als Angela goed voet aan de grond bij potentiële klanten. Momenteel ligt deze opvallende vruchtgroente bij een grote Scandinavische retailer en twee natuurvoedingketens in Duitsland. Onder ons eigen merk ‘Tasty Tiger’. Het oogt mooi, smaakt goed en het verhaal klopt gewoon."

Jaarrond

"Sinds vorig jaar zijn we in staat ‘Tasty Tiger’ jaarrond te leveren. Dit is trouwens de doelstelling voor ons volledige kernassortiment. In de wintermaanden teelt ons productiebedrijf Red Sea Organics deze aubergine in Israël. Daarnaast hebben we ook in Spanje twee betrouwbare producenten. De basis wordt gevormd door Ron van Dijk. Bij deze Nederlandse teler groeit Angela van april tot november. Vruchtgewichten van 225 tot 300 gram zijn voor de handel ideaal. Zeker, Tasty Tiger is voor ons belangrijk, maar blijft wel een nicheproduct."


Links: Aubergine-specialist Christiaan de Jager (links) en Janco Koole van Eosta.
Rechts: Antonio Hernández Garrido.

Teelt in Spanje

Een andere handelaar die interesse toont in een biologische geteelde Angela is Cuevas Bio in Almería, Spanje. Dit bedrijf wordt beleverd door de Spaanse teler Antonio Hernández Garrido. Naast de gestreepte aubergine teelt Antonio Hernández ook de standaard types. Hij is het meest tevreden over Angela. "Een rendabel gewas", volgens de teler. "Het valt me op dat Angela meer gewicht heeft dan een gewone, donkere aubergine. Het vruchtvlees is steviger. Dit is een voordeel als het product over langere afstanden getransporteerd moet worden, bijvoorbeeld naar Noord-Europa."

Goede productie

De huidige productie van 1,6 kilo per m² per week bewijst dat Angela prima past in een biologische teelt. Garrido verwacht zelfs dat de productie de komende weken zal oplopen. “De plant hangt vol met vruchten. Goede vruchten, want mijn ervaring leert dat alle aubergines die Angela produceert ook echt te verkopen zijn. Een groot pluspunt."

Bron: Seeds & Services Rijk Zwaan
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer