Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Thijs Pons, Sector Research ABN AMRO:

"Beperkt prijsherstel komkommers 2010"

Sinds 2001 schommelt de Nederlandse productie van komkommer tussen de 425.000 en 440.000 ton per jaar. Het Nederlandse areaal is in deze periode geleidelijk met 5,5% afgenomen. De stijging van de productiviteit wordt beïnvloed door modernere kassen, nieuwe of verbeterde productietechnieken en gunstige weersomstandigheden. Een bedreiging voor de komkommerteelt zijn virussen.

De consumptie van komkommer is stabiel, maar bij mooi zomerweer krijgt de consumptie een impuls. In de zomer eet de consument meer salades met komkommer. De export is van groot belang voor de komkommerteelt. Sinds 2006 staat vooral de export naar Duitsland, onze belangrijkste afzetmarkt, onder druk door de toegenomen binnenlandse productie en de grotere Spaanse export naar Duitsland. In de eerste acht maanden van 2009 is de export gestabiliseerd. Opmerkelijk is dat de export naar het Verenigd Koninkrijk niet is gedaald. De export van veel agrarische producten naar dit land is in 2009 verminderd door economische en valutaire ontwikkelingen.

Verder ontwikkelt de export van komkommer naar Frankrijk, Tsjechië en Polen zich
goed. Komkommer wordt hoofdzakelijk onder de generieke naam afgezet. Er zijn weinig mogelijkheden voor productdifferentiatie waardoor het product zich moeilijk kan onderscheiden op de afzetmarkten.

De belangrijkste exporteur van komkommer in Europa is Spanje. De afgelopen zes jaar is de Spaanse export met 30% toegenomen, terwijl de export van Nederland in deze periode gelijk is gebleven. Nederland boet in op zijn concurrentiepositie. In 2008 en 2009 zijn het prijsniveau van komkommer matig tot slecht geweest. In het najaar van 2009 leek de bodem zelfs weggeslagen onder het prijsniveau. De lage prijsniveaus kunnen worden verklaard door de sterke concurrentie van Spanje, de grotere productie in Duitsland, de versnipperde productiestructuur en de sterk geconcentreerde afzetstructuur. ABN AMRO verwacht dat het aanbod op de internationale markt in 2010 licht zal afnemen doordat Europese telers gebukt gaan onder de huidige lage prijzen en zullen uitwijken naar andere groenten of stoppen met telen. Er kan daardoor een beperkt prijsherstel optreden. De weersomstandigheden kunnen echter roet in het eten gooien.

Bron: Agrarisch Nieuws, Thijs Pons, Sector Research ABN AMRO
Publicatiedatum: