Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Laatste Hollandse broccoli concurreert met eerste Spaanse aanvoer

"Stan Hage: "Broccoliseizoen niet overweldigend geweest"



Tholen - Het Nederlandse broccoliseizoen loopt nog zo'n twee weken door, maar moet inmiddels concurreren met de broccoli uit Spanje. "Tot halverwege november hebben we nog vaste leveringen aan de Nederlandse supermarkten, maar op de vrije handel wordt al volop Spaanse broccoli aangeboden", vertelt Stan Hage uit Steenbergen, met een areaal van 250 hectare verreweg de grootste broccoliteler van Nederland. "Hoe lang we nog doorgaan, is afhankelijk van de Spaanse aanvoer.



"Het Nederlandse broccoliseizoen is niet overweldigend geweest. "We hebben voldoende volumes af kunnen zetten, maar tegen een laag prijsniveau. De gemiddelde prijs ligt wel 13% achter op vorig jaar en 30% achter op 2007", evalueert Stan. "Anderzijds verwacht ik wel dat de meeste broccolitelers zonder kleerscheuren uit dit seizoen komen. In vergelijking met andere groenten is de broccoli er redelijk uitkomen, maar de dalende prijstendens moet niet doorzetten, dat is duidelijk!"



Met name op de binnenlandse markt hebben de broccolitelers dit seizoen grote volumes afgezet. "Bijna elke week waren er wel broccoli-acties bij de Nederlandese retailers. De export was daarentegen wat minder", besluit Stan.



Voor meer informatie:
Stan Hage
Hage CC Broccoli Teelt en Verwerking
Dinteloordseweg 2
4651 RB Steenbergen
Tel: 0167-540210