Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Frankrijk schiet telers te hulp

De Franse overheid heeft besloten de agrarische sector financieel te ondersteunen. resident Nicolas Sarkozy liet dinsdag weten dat boeren kunnen rekenen op 650 miljoen euro aan "uitzonderlijke hulp'' en nog eens 1 miljard euro aan bankleningen. "Er is geen sprake van dat Frankrijk zijn landbouwsector in de steek laat'', zo zei Sarkozy in een toespraak in het oosten van Frankrijk over de toekomst van de agrarische sector. Hij verklaarde dat het steunplan "in zijn totaliteit'' eind dit jaar actief wordt.

Boeren lijden al geruime tijd onder de sterk gedaalde prijzen voor hun producten. Gemiddeld is het prijsniveau met 15 procent afgenomen. Dit heeft geleid tot veel onvrede. Frankrijk is de grootste landbouwproducent van de Europese Unie. De sector biedt er werk aan 770.000 mensen. 

Bron: ANP

Publicatiedatum: