VS: Invoerverbod Nederlandse paprika's per 2 oktober
"Helaas maakt de VS geen onderscheid tussen paprika's en pepers. Onderde noemer 'pepper' scharen zij het complete assortiment paprika's enpepers. Ging het alleen om pepers, dan was het wellicht nog te overziengeweest", licht bedrijfsjuridisch adviseur Inge Ribbens van Frugi Ventatoe. "Daarbij is de timing ook erg vervelend, bijvoorbeeld voor de Nederlandse bedrijven die nu op de PMA staan."
De Plantenziektenkundige Dienst onderzoekt nu of het inderdaad een Nederlandse levering van pepers betreft en of het motje ook daadwerkelijk in Nederland voorkomt. "Daar zijn nog wat vragen over. De PD gaat daar vandaag voor op onderzoek uit bij de betreffende exporteur", weet Ribbens.
Partijen die voor 1 oktober en op 1 oktober zijn verscheept, worden in de VS toegelaten maar vallen onder een aangescherpt inspectieregime. Dit regime houdt in dat van elke partij paprika's dertig dozen worden geselecteerd en dat van elke doos 10% van de paprika's wordt opgesneden om zeker te stellen dat het materiaal vrij is van FCM. Op basis van de resultaten van een door de PD uitgevoerd intern onderzoek naar de herkomst van de besmetting zal door PPQ een afweging worden gemaakt over de duur van het invoerverbod en eventuele aanvullende eisen wanneer het invoerverbod wordt opgeheven.