Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Keizerlijke belangstelling voor creatie met cressen

Koppert Cress maakt mozaïek voor 400-jarige handelsrelatie met Japan

Een paar dagen na de grote feesten in New York vanwege de 400-jarige relatie met Nederland, was er ook in Japan een viering. In 1609 was er de eerste handelsactiviteit met Japan en daarmee waren de Nederlanders vele landen jaren lang voor. Onze voorouders waren erg actief 400 jaar geleden. Koppert Cress met zijn vestigingen in New York en in Japan heeft het er druk mee gehad.



Diverse delegaties reisden door Japan waaronder ook een Greenport Missie onder leiding van Burgemeester van der Tak. De afronding van de reis was in Hamamatsu waar er een Nederlands paviljoen door prins en prinses Akishino werden geopend.

Het paviljoen staat op een unieke tentoonstelling, Mosaiculture, in een groot park in een bekend tuinbouw gebied van Japan. De mozaïeken worden gemaakt van levende planten en de beelden en symbolen staan minimaal 8 weken.

In de voorbereiding van deze missie naar Japan is veel nagedacht over de symboliek, en het thema is bedacht door Niek Roozen. De opbouw bestaat uit een vorm van containers, de handel met Nederland verbeeldend en opgefleurd met het Vredespaleis, Nijntje, Rotterdamse haven en vele andere symbolen van Nederland.



Koppert Cress maakt ook regelmatig eetbare mozaïeken. Daarom is er een Cress-Mozaïek gemaakt met de Tekst: Japan 400 year trade with Holland. De cress werd ingevlogen, inclusief het frame en in één dag werd het mozaïek gemaakt. Samen met vele Nederlandse en Japanse officials hebben de Prins en Prinses mogen proeven. Het unieke aan de proeverij is dat de smaken oorspronkelijk uit Japan komen, het product vervolgens in Nederland geproduceerd wordt en nu wekelijks door slimme exporteurs naar Japan gevlogen wordt.

Voor meer informatie:
Koppert Cress
De Poel 1
2681 MB Monster
Tel: 0174 51 90 57
Fax: 0174 28 32 52
www.koppertcress.com
Publicatiedatum: